Hakkımızda

images/resimler/32_128.jpg - Hakkımızda
Hakkımızda

Özel Çamlık İlim Koleji  her öğrencinin okulun teknolojik ve sosyal imkanlarından eşit düzeyde yararlanması gerektiğini savunduğu için Butik Okul konseptiyle eğitim ve öğretim hizmeti vermektedir. Butik Okul konsepti ile eğitim vermesinin diğer sebepleri ise öğrenciyi bire bir tanımak, yeteneklerini keşfetmek ve bu yetenekler doğrultusunda kariyer seçimlerinde doğru yönlendirme yapmasını sağlamaktır.

KALİTE POLİTİKAMIZ

  • Her öğrencinin insanlığa getirdiği bir mesaj olduğuna inanır.
  • Her öğrencinin zihinsel ve duygusal gelişiminin dengeli olarak birlikte geliştirilmesini esas alır.
  • Öğrencinin başarısında aile odaklı ve çocuk merkezli bir anlayışı benimser. «Verin çocuklarınızı eğitelim» anlayışı yerine,
    «gelin çocuklarınızı birlikte eğitelim» anlayışını benimser.
  • Eğitim öğretim kurumunun, çağdaş, çocuğun sevdiği, yeteneklerini sergileyebileceği, güvenli ve huzurlu mekanlar olmasını hedefler.
  • Eğitim ve öğretimde asıl unsurun öğretmen olduğu bilinciyle, akademik kadroyu oluştururken branşlarının en iyilerini istihdam eder.
  • Başarının ekip ruhunda olduğunu bilerek ,eğitim yöneticilerinin, öğrenciler, veliler ve öğretmenler arasında güçlü bir iletişimin olmasına inanır.

 

DEĞERLERİMİZ

5E Değeri

Etik Olma (Doğruluk, iş ahlakı, sosyal sorumluluk, şeffaflık)
Ekonomik Olma (Etkinlik ve verimlilik, işbirliği, sinerji, yenilikçilik – innovasyon)
Estetik Olma (Güzelliklerden ilham alma, yansıtma ve insani değerlerle uyum, öğrenme odaklılık)
Ekolojik Olma (İnsana, topluma ve çevreye saygı, kültürel çeşitliliğe duyarlılık, proaktif olma)
Ergonomik Olma (İnsan yapısına her yönüyle uyumluluk, katılımcı yönetim, sonuç odaklılık)

TEKNOLOJİ

Eğitim Teknolojilerinde Dünya Lideri

Eğitim Teknolojileri birimimiz ile teknolojiye yön veren üretimlerde bulunuyoruz. Bünyemizde dünya standartlarının önünde eğitim teknolojileri kullanıyor, kendi oluşturduğumuz zengin program ve içeriklerle benzersiz bir eğitim veriyoruz.

E-Kolej İle Öğrencilerimizi Online Takip Ediyoruz

Özel Çamlık İlim Koleji olarak velilerimizin çocuklarının eğitimine gösterdiği hassasiyetin bilincindeyiz. ozelcamlikilimkoleji.com web sitesi üzerinden veliler çocuklarının ders programları, sınıf içerisinde yapılan etkinlikler, sınav sonuçları, ayrıntılı karne raporları, yazılı tarihleri ve devamsızlık bilgileri gibi eğitim süreçlerimizle ilgili her veriye rahatlıkla ulaşabiliyor.

Teknolojiyi Kullanarak Benzersiz Eğitim Alanları Yaratıyoruz

Öğrencilerimizin günümüz şartlarından optimum faydalanacakları bir ortamda eğitim almalarını ve kendilerini geliştirmelerini sağlıyoruz. Teknolojide öncülük hedefiyle geliştirilen projeler, laboratuar ortamlarında uygulamalı olarak öğrencilerimizin hizmetine sunulmaktadır.